Źródło 243 Views

  • GierekUnknown resource
Gierek Cały Film CDA – Oglądaj Online

Gierek Cały Film CDA – Oglądaj Online

Twoja Ocena: 0
10 2 votes
what going on?

Opis

Gdzie oglądać cały film Gierek  2022 online?

Gierek 2022 cały film Edward Gierek to w zbiorowej pamięci Polaków jedna z najważniejszych postaci XX wieku. Przy pisaniu scenariusza twórcy filmu inspirację czerpali z wyjątkowych źródeł: relacji bankiera pożyczającego pieniądze krajom bloku wschodniego, opowieści sekretarza, który obserwował czasy gierkowskie ze środka aparatu władzy, oraz ze wspomnień doradcy, który pomagał Gierkowi zmieniać i modernizować polską gospodarkę. Producent filmu Heatcliff Janusz Iwanowski prawie 30 lat gromadził informacje, które pomogły scenarzystom nadać ostateczny kształt filmowej historii. Sekretarza Gierka znał osobiście, to z nim podczas spotkań od lat porządkował wiedzę, zwłaszcza dotyczącą życia prywatnego Gierka. Akcja filmu toczy się w latach 1970–1982, od momentu, kiedy Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania. „Ale nie będzie to film polityczny” – zapewnia producent. „Pokazujemy Edwarda Gierka za kulisami władzy, czyli to, czego ludzie dotychczas nie wiedzieli. Relacje rodzinne, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, będą istotną częścią tej historii, a sam Gierek zaskoczy niejednego widza”.

Gierek 2022

Film, który może nie spodobać się najstaraszej widowni.

Gierek po polsku jest to film, którego mogą nie polubić ci  najstarsi .

MICHAŁ WĘGRZYN Reżyser

 

O filmie „Gierek”

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.

W filmie występują: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha, Sebastian Stankiewicz, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha, Ewa Ziętek, Jan Frycz, Filip Tłokiński, Krzysztof Tyniec, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Cezary Żak.

Edward Gierek to w zbiorowej pamięci Polaków jedna z najważniejszych postaci XX wieku. Przy pisaniu scenariusza twórcy filmu inspirację czerpali z wyjątkowych źródeł: relacji bankiera pożyczającego pieniądze krajom bloku wschodniego, opowieści sekretarza, który obserwował czasy gierkowskie ze środka aparatu władzy, oraz ze wspomnień doradcy, który pomagał Gierkowi zmieniać i modernizować polską gospodarkę. Producent filmu Heatcliff Janusz Iwanowski prawie 30 lat gromadził informacje, które pomogły scenarzystom nadać ostateczny kształt filmowej historii. Sekretarza Gierka znał osobiście, to z nim podczas spotkań od lat porządkował wiedzę, zwłaszcza dotyczącą życia prywatnego Gierka. Akcja filmu toczy się w latach 1970–1982, od momentu, kiedy Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania. „Ale nie będzie to film polityczny” – zapewnia producent. „Pokazujemy Edwarda Gierka za kulisami władzy, czyli to, czego ludzie dotychczas nie wiedzieli. Relacje rodzinne, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, będą istotną częścią tej historii, a sam Gierek zaskoczy niejednego widza”.

„Gierek” jest najnowszym filmem Global Studio, producentów „Procederu”. Reżyserem filmu jest Michał Węgrzyn.

Director

Director

Obsada

Udostępnienia0

Podobne Filmy

La Gomera Cały Film CDA – Oglądaj Online
Obiecująca Młoda Kobieta Cały Film – Oglądaj Online
30 gramów Cały Film – Oglądaj Online
Babyteeth Cały Film CDA – Oglądaj Online
Przesłuchanie Cały Film – Oglądaj Online
Żegnaj mój synu Cały Film – Oglądaj Online
Titane 2022 Cały Film PL – Oglądaj Online
Co przyniesie jutro Cały Film – Oglądaj Online
Na topie Cały Film CDA – Oglądaj Online
Tylko sprawiedliwość Cały Film – Oglądaj Online
Endings Beginnings Cały Film CDA – Oglądaj Online
Tajemniczy ogród Cały Film CDA – Oglądaj Online

Skomentuj

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website